0,00 zł      | Mój koszyk


Oświetlenie garderoby – jak wybrać odpowiednie oświetlenie?

Oświetlenie garderoby – jak wybrać odpowiednie oświetlenie? Garderoba to pomieszczenie, w którym oświetlenie ma szczególne znaczenie – to właśnie od niego zależy, czy korzystanie z wnętrza będzie komfortowe, a połączenie odpowiednich ubrań, dodatków i obuwia nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Jak w takim razie wybrać odpowiednie lampy i na co zwrócić szczególną uwagę podczas planowania oświetlenia do garderoby? Podpowiadamy!

Jak wybrać oświetlenie do garderoby – najważniejsze wskazówki

Podobnie jak w przypadku każdego innego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, tak i w trakcie dobierania oświetlenia do garderoby warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwsza z nich to wielkość wnętrza – im jest ono większe, tym więcej lamp będziesz potrzebować. Kolejna rzecz to okna, które zazwyczaj nie znajdują się w tego typu pokojach. Jeśli jednak Twoja garderoba ma dostęp do słońca, to możesz ograniczyć oświetlenie do minimum, aby pozwoliło Ci ono korzystać z niej wygodnie tylko po zapadnięciu zmroku i wybrać idealne Szorty damskie - kolekcja wiosna - myBaze.com czy sukienkę. W takich sytuacjach strzałem w dziesiątkę jest górna lampa i ewentualne dodatkowe spotlighty nad półkami.

Czy moc i barwa oświetlenia mają znaczenie?

Oczywiście, że tak! Moc i barwa oświetlenia wpływają nie tylko na komfort korzystania z garderoby, ale także mają za zadanie zapewnić optymalną jasność i idealne podkreślenie kolorów ubrań czy butów. To bardzo ważne, bo jeśli przygotowujesz się właśnie w tym pokoju, to niewłaściwe parametry oświetlenia sprawią, że połączenie ze sobą poszczególnych elementów stylizacji może okazać się nie lada wyzwaniem. W przypadku mocy najlepiej jest zdecydować się na jasne żarówki na suficie i słabsze dodatki po bokach czy nad wieszakami. A co z barwą? Optymalne do garderoby jest światło ciepłe, które nie tylko nie wyostrza kolorów, ale także sprawia, że wyglądasz lepiej w lustrze.

Jak doświetlić garderobę?

Doświetlenie garderoby ma szczególnie duże znaczenie w przestronnych pomieszczeniach, w których duże lampy sufitowe nie są w stanie całkowicie rozjaśnić przestrzeni. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą mniejsze modele, które można bez problemu umieścić w trudno dostępnych miejscach, jednocześnie ozdabiając pokój. Dodatkowe oświetlenie powinno być jednak dopasowane do tego głównego, aby tworzyły wspólnie spójną i estetyczną całość. W kategorii doświetlenia numerem jeden są spotlighty LED lub taśmy. Z łatwością można zamontować je nie tylko na suficie czy ścianie, ale także wewnątrz szaf czy nad półkami.

Płatności